Our product range includes a wide range of happy valentine's day night lamp with automatic color changing light, uv print lamp with warm white light special gift for valentine days, valentine day engraved wooden photo gift for wife husband couple, starlaser best husband ever trophy gift for anniversary valentine day, 20 reasons anniversary gift box and valentines engraved wooden photo plaque valentines day gift for girlfriend, friend, wife.
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Lamp |
| Design | Teddy Bear |
| Material | Acrylic |
| Light Color | Multicolor (RGB) |
| Control Type | Touch Control |
| Power Source | Battery Operated |
| Features | Color Changing |
| Globe Diameter | 6 cm |
| Light Source | LED |
| Brand | GIFTMEBAZAR |
| Product Dimensions | 0.5D x 14.3W x 16.6H Centimeters |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Lamp |
| Design | Round |
| Light Color | Warm White |
| Control Type | Touch Control |
| Power Source | Battery Operated |
| Material | Acrylic |
| Mounting Type | Table Top |
| Globe Diameter | 6 cm |
| Panel Material | Acrylic |
| Light Source | LED |
| Customization Method | UV Printing |
| Base Material | Plastic |
| Brand | GIFTMEBAZAR |
| Product Dimensions | 0.5D x 15W x 18.7H Centimeters |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 449 / Piece Get Latest Price
| Plaque Material | Engineered Wood |
| Mounting Type | Table Top |
| Material | Wood |
| Size | 5x7.5inch |
| Top Plate Material | Wood |
| Printing Type | Laser Engraved |
| Color | Brown |
| Size/Dimension | 20L x 12W |
| Wood Finish | Natural Finish |
| Usage | Corporate Award |
| Personalization | Message Text, Photo |
| Packing Type | Box Packing |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Gift Me Bazar |
Minimum order quantity: 50 Piece
Engraved Wooden Photo Frame, a perfect personalized Valentine's Day gift for your wife, husband, or any special couple. Crafted with precision and care, this 7.5x5 inch Brown Tabletop frame provides a timeless display for your favorite photo. Make it truly unique by adding your chosen photo and a heartfelt message. The engraving process ensures a lasting impression, creating a one-of-a-kind keepsake that speaks volumes about your love. The warm brown finish complements any decor, making it an elegant addition to tabletops or shelves.
₹ 249 / Piece Get Latest Price
| Material | Acrylic |
| Usage/Application | Best gift for valentines day, anniversary, birthday, wife, husband, friend. |
| Color | Clear |
Minimum order quantity: 20 Piece
it is a amazing gift option to give your loved ones this trophy is one of the best gift not only a couple but also for a parents, friend. it Carry your most precious memories around with you.
₹ 249 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Star Laser |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Anniversary Gift |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 449 / Piece Get Latest Price
| Material | Wood |
| Color | Brown |
| Size/Dimension | 20L x 12W Centimeters |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Gift Me Bazar |
Minimum order quantity: 50 Piece
Engraved Wooden Photo Frame, a perfect personalized Valentine's Day gift for your wife, husband, or any special couple. Crafted with precision and care, this 7.5x5 inch Brown Tabletop frame provides a timeless display for your favorite photo. Make it truly unique by adding your chosen photo and a heartfelt message. The engraving process ensures a lasting impression, creating a one-of-a-kind keepsake that speaks volumes about your love. The warm brown finish complements any decor, making it an elegant addition to tabletops or shelves.
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Gift Type | Lamp |
| Recipient | For Her, For Husband, For Couple, For Wife, For Girlfriend, For Boyfriend, For Him, For Parents |
| Price Range | Under ₹500 |
| Material | Acrylic |
| Occasion | Valentines Day |
| Set Content | Single Item |
| Personalization | No Personalization |
| Packaging Type | Gift Box |
| Theme | Romantic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Gift Purpose |
| Material | MDF |
| Set Contains | 1 |
| Color | Brown |
| Pattern | message box |
| Style | love box |
| Is It Handmade | Non Handmade |
Minimum order quantity: 50 Piece
20 reasons I like you message box, beautiful 20 lines write in this wooden heart. this box is made of MDF wood There is a beautiful line printed on every heart.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Reselling |
| Color | Brown |
| Size/Dimension | 5L x 110W x 110H Millimeters |
| Pattern | Love Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Raman Jha (CEO)
Star Laser
E-1/40, Gali No.1, Jaitpur Extn Badarpur
New Delhi - 110044, Delhi, India