Leading Manufacturer of acrylic led lights base with remote multi-color light base, crystal ball night light for kids with colorful led light base, automatic color changing light, you are best sister in the worldled night lamp, thank you for making the world a better place engraved night lamp thankyou gift for doctor, graduation gift acrylic desk night lamp customized with name & year and customized girl name night lamp birthday return gift for daughter from New Delhi.
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Plastic |
| Dimensions | 3inch x 1.5 inch |
| Finish Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Touch Control | You Can change color with touch control and touch on off |
| Remote | Comes With Remote |
| In The Box | Base , Data Cable , Remote |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Adjustable Brightness | No |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Color | Multicolor |
| Switch Style | Usb |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Lamp |
| Design | Sister |
| Color Temperature | RGB |
| Light Source | LED |
| Type | Battery operated |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Light Color | Multicolor (RGB) |
| Control Type | Touch Control |
| Switch Type | Touch Switch |
| Features | Color Changing |
| Globe Diameter | 8 cm |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Star Laser |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Shape | Letters |
| Material | Acrylic |
| Body Material | Plastic |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Lamp |
| Design | Rabbit |
| Light Color | Warm White |
| Color | Warm White |
| Control Type | Touch Control |
| Power Souce | Battery |
| Power Source | Battery Operated |
| Type of Night Lamp | Acrylic lamp |
| Shape/Design | Round |
| Number of Colors | 1 |
| Features | Color Changing |
| Finish Type | Polished |
| Material | Acrylic |
| Waterproof | No |
| Globe Diameter | 8 cm |
| Controller Type | Touch |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | giftmebazar |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Lamp |
| Design | Student |
| Light Color | Warm White |
| Control Type | Touch Control |
| Power Source | USB Powered |
| Features | Color Changing |
| Material | Acrylic |
| Globe Diameter | 8 cm |
| Light Source | LED |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Lamp |
| Design | Dall |
| Light Color | Warm White |
| Control Type | Touch Control |
| Power Source | USB Powered |
| Features | Color Changing |
| Material | Acrylic |
| Globe Diameter | 6 cm |
| Light Source | LED |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 799 / Piece Get Latest Price
| Type | Wall Mounted |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Material | Acrylic |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Star Laser |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Multi-Color |
| Design | Birthday |
| Light Source Type | LED |
| Color | Multicolor |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | Battery Operated |
| Control Type | Touch Sensor |
| Number of Light Sources | 7 |
| Functionality | Color Changing |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Single Color |
| Design | Birthday |
| Light Source Type | LED |
| Color | Yellow |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | Battery Operated |
| Control Type | Touch Sensor |
| Number of Light Sources | 7 |
| Functionality | Color Changing |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Lamp |
| Design | Moon |
| Light Color | Multicolor (RGB) |
| Color | Multicolor |
| Control Type | Touch Control |
| Power Souce | Battery |
| Power Source | Battery Operated |
| Type of Night Lamp | Acrylic Lamp |
| Number of Colors | 7 |
| Features | Color Changing |
| Finish Type | Polished |
| Material | Acrylic |
| Waterproof | No |
| Globe Diameter | 8 cm |
| Controller Type | Touch |
| Light Source | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Gift Me Bazar |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Single Color |
| Design | Personalized / Customized |
| Light Source Type | LED |
| Design/Shape | Round |
| Color | Yellow |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | Battery Operated |
| Control Type | Touch Sensor |
| Number of Light Sources | 1 |
| Functionality | Steady |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Gift Type | Anniversary Gift |
| Personalization Type | Name Print |
| Usage Occasion | Birthday, Wedding, Anniversary |
| Print Technique | Laser Engraving |
| Minimum Order Qty | 50 Pieces |
| Packing Type | Gift Box |
| Theme | Romantic |
| Gender | Unisex |
| Set Contents | Single Item |
| Whom to Gift | Husband Wife Girlfriend Boyfriend |
| Color | White |
| Size | 0.5D x 15W x 13H |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Acrylic |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Shape | Rectangular |
| Switch Type | Touch |
Minimum order quantity: 50 Piece
Raman Jha (CEO)
Star Laser
E-1/40, Gali No.1, Jaitpur Extn Badarpur
New Delhi - 110044, Delhi, India