Unique design and aesthetic appeal, acrylic 3D illusion God lamps make for thoughtful and distinctive gifts An acrylic 3D illusion God lamp is a unique and visually stunning lighting
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Single Color |
| Design | God |
| Light Source Type | LED |
| Design/Shape | Modak |
| Color | Yellow |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | Battery Operated |
| Control Type | Touch Sensor |
| Number of Light Sources | 1 |
| Functionality | Color Changing |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Single Color |
| Base Material | Plastic |
| Control Type | Touch Sensor |
| Power Source | Electric |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Star Laser |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Acrylic |
| Lamp Style | 3D |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 319 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Material | ABS Plastic |
| Light Color | Single Color |
| Theme/Design | God |
| Control Type | Tap Control |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | USB Powered |
| Light Mode | Color Changing, Warm White |
| Size (Diameter) | 8 cm |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Country of Origin | India |
| Customization Method | Laser Engraving |
Minimum order quantity: 50 Piece
Shree ram night lamp with warm white light, Perfect for displaying in your bedroom, living room, office, as a night lamp, or any way you want to use it. Gift for wedding, birthday, anniversary with 16 color changing light. Its design shows a 3D look. The design is laser engraved on a 5mm clear acrylic material. this lamp light is not harmful to your eyes. You can easily connect this lamp with the adapter, We provide you an adapter with a lamp. this lamp is made of clear acrylic material, and the base is made of MDF wood.
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Lamp |
| Design | Rabbit |
| Light Color | Warm White |
| Color | Warm White |
| Control Type | Touch Control |
| Power Souce | Battery |
| Power Source | Battery Operated |
| Type of Night Lamp | Gog Lamp |
| Shape/Design | Round |
| Features | Color Changing |
| Number of Colors | 1 |
| Material | Acrylic |
| Finish Type | Polished |
| Globe Diameter | 8 cm |
| Controller Type | Touch |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | giftmebazar |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Single Color |
| Design | God |
| Light Source Type | LED |
| Design/Shape | Modak |
| Color | Multicolor |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | Battery Operated |
| Control Type | Switch |
| Number of Light Sources | 7 |
| Functionality | Color Changing |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Single Color |
| Design | God |
| Light Source Type | LED |
| Design/Shape | Round |
| Color | Multicolor |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | Battery Operated |
| Control Type | Touch Sensor |
| Number of Light Sources | 7 |
| Functionality | Color Changing |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 649 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Single Color |
| Design | God |
| Light Source Type | LED |
| Design/Shape | Modak |
| Color | Yellow |
| Base Material | Wooden |
| Power Source | USB Powered |
| Control Type | automictic |
| Number of Light Sources | 1 |
| Functionality | Steady |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
3D Ganesha night lamp with warm white light, this lamp is a perfect displaying for your bedroom, living room, drawing room, kids room anywhere you want to use it. You can change the color of the lamp by the smart touch button. this lamp you can use also for home decoration, This lamp is good enough to impress your guest. the design is laser engraved on a 5mm clear acrylic material. You can easily connect this lamp with the adapter, We provide you with an adapter with a lamp
₹ 159 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Multi-Color |
| Design | God |
| Light Source Type | LED |
| Color | Multicolor |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | Plug-in |
| Control Type | Switch |
| Number of Light Sources | 7 |
| Functionality | Color Changing |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Plug-in |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
It is the best gift for a wedding anniversary, birthday, or festival & Gives it to your friend, parents, or wife. Perfect for displaying in your bedroom, living room, office, as a night lamp, or anywhere you want to use it. The design is laser engraved on a 5mm clear acrylic material. this lamp is very easy to operate. it is very simple, so anybody can operate it. you just need to plug the night lamp into the electric switchboard and turn on the power. night lamp will start to glow.
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Multi-Color |
| Design | God |
| Light Source Type | LED |
| Design/Shape | Modak |
| Color | Multicolor |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | Battery Operated |
| Control Type | Touch Sensor |
| Number of Light Sources | 7 |
| Functionality | Color Changing |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
3D Illusion Lord Ganesha Night Lamp, designed to bring positive energy and a sense of tranquility to any environment. This beautifully crafted lamp features an intricate 3D design of Lord Ganesha, making it a perfect addition to your home, office, or mandir pooja room. With its automatic color-changing light, it creates a mesmerizing ambiance that soothes the mind and uplifts the spirit. USB-powered for convenience, this lamp can easily be placed anywhere, offering flexibility in your decor.
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Multi-Color |
| Design | God |
| Light Source Type | LED |
| Design/Shape | god |
| Color | Multicolor |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | Battery Operated |
| Control Type | Touch Sensor |
| Number of Light Sources | 7 |
| Functionality | Color Changing |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
This is acrylic lamp and Beautiful 3D effect Night light is a Perfect Gift Idea for Diwali, ganesh chaturthi, all festivals, Thanks Giving and New year. 3D Illusion Light Can be used to create soothing atmosphere that will make your living room, bedroom, or office environment more colorful, interesting and will bring Positive Vibe around you. The cled lamp will bring a smile to anyone's face and a peaceful ambiance to your home.
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Acrylic Illusion Lamp |
| Light Color | Single Color |
| Design | God |
| Light Source Type | LED |
| Design/Shape | Round |
| Color | Yellow |
| Base Material | Plastic |
| Power Source | Rechargeable |
| Control Type | Switch |
| Number of Light Sources | 1 |
| Functionality | Steady |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Mounting Type | Table Top |
| Panel Material | Acrylic |
| Customization Method | Laser Engraving |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
3D illusion night lamp with warm white light, this lamp is a perfect displaying for your bedroom, living room, drawing room, kids room anywhere you want to use it. you can give it to your wife, friends, kids, parents as a gift, etc. it designs show a 3D look. you can use also it for home decoration, This lamp is good enough to impress your guest. this lamp light is not harmful to your eyes.
₹ 449 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | RGB |
| Material | Acrylic |
Minimum order quantity: 20 Piece
The 3D LED Illusion Lamp is a perfect gift for every occasion. This playful product combines manmade fibres with natural materials and produced using both machines and artisan handwork. Perfect for displaying in your bedroom, living room, office, as a night lamp or any way you want to use it.
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Light Source | LED |
| Wattage | 12 |
| Material | Acrylic |
| Color Temperature | Warm White |
| Light Color | Warm White |
| Power Source | USB Powered |
| Switch Type | Touch Switch |
| Features | USB Charging Port |
| Mounting | Table Top |
| Shade Material | Acrylic |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Gift Me Bazar |
| Body Material | Plastic |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Lamp Type | Table Lamp |
| Base Material | Plastic |
| Finish | Glossy Finish |
| Light Source | LED |
| Shade Material | Acrylic |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Star Laser |
| Usage/Application | Decoration |
| Style | Traditional |
| Application Area | Temple |
| Bulb Included | No |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| Lamp Style | 3D |
| Material | Acrylic |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3W |
| Material | Acrylic |
| Body Material | Plastic |
| Light Direction | Multi-Directional |
| Type | Battery operated |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Light Color (CCT) | Multi-Color (RGB) |
| Light Source | LED |
| Features | Motion Sensor |
| Warranty | No Warranty |
| Number of Lights | 1 |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Star Laser |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Shape | God |
Minimum order quantity: 50 Piece
Raman Jha (CEO)
Star Laser
E-1/40, Gali No.1, Jaitpur Extn Badarpur
New Delhi - 110044, Delhi, India